Walka na aparaty! Czy tegoroczne flagowce mają najlepsze aparaty?

Wiele osób przy zakupie smartfona sugeruje się jego wyglądem, jakością wykonania czy specyfikacją sprzętową. Inni poszukują smartfona z bardzo dobrym aparatem i dobrą baterią. Czyli jak widać każdy ma inne oczekiwania. W tym dość krótkim porównaniu postaram się przedstawić, że nie tylko najnowsze flagowce wykonują bardzo dobre zdjęcia. Jako, że nie mam dostępnych wszystkich 4 modeli równocześnie użyję przy tym materiałów zdjęciowych od chłopaków z Androidheadline.

Na początek przedstawiam parametry każdego z modeli:

ParametrySamsung Galaxy S7HTC 10LG G5 Huawei Nexus 6P
Rozdzielczość12 MPx12 MPx16 MPx12.3 MPx
Przesłonaf/1.7 f/1.8f/1.8f/2.0
MatrycaIMX260IMX377IMX234IMX377
Stabilizacja, autofocus:phase detection autofocus, OIS, LED flashOIS, laser autofocus, dual-LED (dual tone) flashlaser autofocus, OIS (3-axis), LED flash laser autofocus, dual-LED (dual tone) flash,

Poniżej zamieszczam porównanie zdjęć z poszczególnych modeli w powiększeniu (oryginalne zdjęcia można ściągnąć z profilu flickr Androidheadlines):

 

Poniżej porównanie bezpośrednie z lewej Samsung S7 z Nexusem 6p z prawej:

Wyników nie można traktować jako reguły. Wiadomo, że robiąc 10-20 zdjęć każdym z aparatów nie możemy ocenić w 100% który będzie najlepszy. Aparaty w smartfonach są dodatkiem i różnie zachowują się w różnych warunkach oświetleniowych. Mimo wszystko jak widać na załączonych zdjęciach i porównaniach nie tylko najnowsze flagowce robią porządne zdjęcia. Przeglądając wiele recenzji i testów byłem pod wrażeniem możliwości Nexusa 6P. Jak widać chłopaki z Androidheadlines odwalili kawał dobrej roboty porównując właśnie ten model z tegorocznymi flagowcami :). To, że smartfony z górnej półki wykonują bardzo dobre zdjęcia w dobrym oświetleniu nie jest niczym nadzwyczajnym. Prawdziwe oblicze widać dopiero w gorszych warunkach oświetleniowych, a tam właśnie Nexus 6P w większości wykazał się najlepszymi fotografiami.

Poszukując smartfona z dobrym aparatem czasem nie warto sugerować się tym, że najnowszy model, najlepiej zareklamowany będzie jednocześnie najlepszym wyborem. Warto przeczytać lub obejrzeć wiele recenzji (nie tych sponsorowanych), które choć trochę wspomogą nasz wybór. Ja sam użytkuje LG G4, który wykonuje naprawdę dobre zdjęcia, ale za nim go wybrałem sam przetestowałem wiele modeli – miałem taką możliwość. Oczywiście dodatkowo przeczytałem i obejrzałem nieskończoną ilość porównań i recenzji. Dla mnie oprócz aparatu ważna była pamięć wew. min. 64GB lub 16/32+ obsługa microSD oraz jak najlepsze czasy na baterii a to wszystko za rozsądne pieniądze, stąd wybór padł na LG G4. A wy jakiego poszukujecie smartfona?

Źródło: Androidheadlines / Androidheadlines

2 thoughts on “Walka na aparaty! Czy tegoroczne flagowce mają najlepsze aparaty?

 • 8 lipca at 02:03
  Permalink

  Jeśli zwracałeś uwagę na żywotność baterii, to jakim cudem kupiłeś G4? 😉 Bateria jest dramatycznie słaba.
  U mni po 10 miesiącach nie dotrzymuje 2h na ekranie. Wyłączony GPS, bez LTE, tylko wifi+3G. Z sychro tylko gmail+komunikator+pogoda. 2 tygodnie temu wymieniali mi płytę główną i jest jeszcze słabiej – około 1,5h.
  Na androidzie 5.x udawało się robić 3h, ale na 6.x jest dramat.

  Reply
  • 8 lipca at 21:24
   Permalink

   Kupiłem LG G4 głównie dlatego że ma super aparat. Co do baterii jest słabo, ale nie zawsze co jest dziwne. Na Andku 6.0 jest tragedia zgadzam się ale nie u wszystkich 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: