Samsung Galaxy S9 i S9 Plus- czy wiemy już o nich wszystko??

Samusng Galaxy S9 będzie pierwszym smartfonem z procesorem  Snapdragon 845, który będzie montowany w modelach na rynek USA, podczas gdy do Europy trafi model z procesorem Exynos 9810. Galaxy S9 będzie wyposażony w ten sam wyświetlacz Infinity co jego poprzednik Galaxy S8. Jedyną większą zmianą wizualną jaką możemy zauważyć to  skaner linii papilarnych znajdujący się pod aparatem –  będą teraz w konfiguracji  pionowej. Samsung “informuje” nas o dużej zmianie w aparacie – przekazał to poprzez grafiki oraz filmiki promujące swoje nowe flagowe modele  . Najprawdopodobniej dalej będzie to 12Mpx matryca, która będzie miała zmienną przysłonę. Będziemy mieli możliwość wyboru przysłony   f/1.5 lub f/2.4 . Większy Samsung Galaxy S9 Plus będzie wyposażony w dwa aparaty – jeden ten sam co w Galaxy S9, drugi 12MPx z przysłoną f / 2.4 zapewne będzie to ten sam aparat co w Galaxy Note 8.

 

Specyfikacje poznaliśmy dzięki użytkownikom Twittera, Rolanda Quandta. Potwierdzają  5.8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2960 x 1440 dla mniejszej wersji  oraz 6.2 cala dla wersji z plusem. Oba chipsety będą miały ośmiordzeniowy procesor. Exynos 9810 będzie taktowany z częstotliwością 2,9 GHz, a Snapdragon 845 z częstotliwością 2,6 GHz.

Samsung w swoich nowych flagowcach zastosował 4 GB pamięci RAM dla wersji standardowej  oraz  6GB dla większej wersji plus. Obie wersję będą wyposażone w 64 GB pamięci wewnętrznej i obsługę kart  microSD do 400 GB . Niestety nic nie zmieni się pod względem pojemności baterii Galaxy S9 dostanie 3000mAh, a S9 Plus 3500mAh. Zobaczymy czy zastosowanie nowych bardziej energooszczędnych procesorów przełoży się na dłuższe trzymanie na baterii.

 

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: