Modecom Gamepad VOLCANO FLARE – jak ze smartfona zrobić konsole

W obecnych czasach ilość gier pojawiających się na urządzenia mobilne jest ogromna. Ilość osób grających na smartfonach rośnie z dnia na dzień. Ja osobiście nie lubię grać w gry akcji, sportowe czy zręcznościówki na smartfonie. Dlaczego? Nie lubię sterowania na ekranie dotykowym, nie zależnie od jego rozmiaru, czy to 5 cali czy 5,9 nie jest to dla mnie wygodne. Dodatkowo zasłaniamy większość ekranu palcami, przez co tracimy na samej rozgrywce. Stąd padł pomysł na zakup Gamepada  (prezent dla syna). Padło na model od Modecom-a bo Gamepad z wyglądu bardzo przypomina ten od Xbox-a 360. Fakt, że już dłuższy czas posiadamy tą konsolę i pady są bardzo wygodne na pewno pomógł w wyborze.

SPECYFIKACJA

 • Bluetooth 3.0 zasięg ok. 5 – 6 metrów
 • fizyczne przyciski (4 przyciski funkcji (A, B, X, Y), 2 sticki kierunkowe, 1 przycisk kierunkowy, 4 przyciski przednie (RT, RB, LT, LB),
  5 przycisków multimedialnych )
 • przyciski do sterowania multimediami
 • idealny dla telefonów 4.5 – 6 calowych
 • teleskopowe ramię
 • wbudowany akumulator 380 mAh zapewniający ok. 15 godzin rozgrywki
 • kompatybilny z Android 4.4+
 • Kompatybilny z zestawem Volcano Blaze VR
 • Rozmiary smartfonu (Szerokość)min. 48 mm, maks. 88 mm

 

ZESTAW / WYGLĄD

Samo opakowanie jest standardowe dla tego typu produktów. Na przodzie mamy zdjęcie Gamepad-a oraz nazwę. Na tle zdjęcie wraz z krótką specyfikacją przedstawioną w “ikonach”. W zestawie otrzymujemy Gamepada, kabel do ładowania i instrukcję – czy coś więcej jest nam potrzebne? Chyba nie więc nie ma co oczekiwać dodatkowych gałek czy pokrowca na Gamepada. Wykonanie stoi na dobrym poziomie choć nie jest to ten sam poziom wykonania co w przypadku gamepad-a od Xbox. Jakość materiałów nie jest dobra i tyle można powiedzieć w tym temacie. Wygląd jak wcześniej pisałem jest praktycznie identyczny jak pad od Xbox360 mamy dwie gałki, jeden krzyżak i osiem przycisków akcji 🙂 – cztery kolorowe na przodzie gamepada oraz cztery dostępne z przodu gamepada.Dodatkowo mamy przyciski multimedialne do obsługi wideo czy muzyki łącznie z przyciskami głośności. Ważnym elementem jest centralnie umieszczone “ramię”, na którym możemy zamontować  smartofna o wielkości ekranu od 4,5 cala do 6 cali. Po podniesieniu “ramienia”  pojawią się: dodatkowy przycisk do włączenia gamepada, gniazdo micro USB do ładowania oraz diody informujące nas o rodzaju połączenia z gamepadem, czy dioda informująca o ładowaniu gamepada.

INSTALACJA / URUCHOMIENIE

Po naładowaniu  zabrałem się za uruchomienie Gamepada i zamontowaniu na specjalnym “ramieniu” gampada – smartfona. Bateria starcza na około 15 godzin rozgrywki. Minimalne wymagania do  podłączenia gamepada do naszego smartfona to moduł Bluetooth oraz Android w wersji 4.4 Kitkat. Samo parowanie nie jest skomplikowane i każdy powinien sobie  z  tym poradzić. Polecam wykonywać czynności zgodnie z instrukcją aby poprawnie sparować urządzenie.  Późniejsze uruchamianie (po sparowaniu) jest już bardzo proste i bezproblemowe. Co ciekawe możemy spokojnie używać Gamepada i słuchawek na bluetooth równocześnie, gra się wtedy wyśmienicie :).

GRY

Jest wiele gier jest dostępnych w Sklepie Google które obsłużą Gamepad-a. Dość duża lista gier była dostępna na stronie producenta ale po jej aktualizacji znikła, a szkoda. Gdy wejdziemy do sklepu z poziomu smartfona, wybierzemy daną grę i jeżeli znajduje się przy niej ikona gamepada to oznacza że można w  nią grać przy jego użyciu. Oczywiście poprawkę należy wziąść na to, iż nie każdy gamepad będzie poprawnie współpracował. Poniżej  krótki filmik jak wygląda podłączenie gamepada (wcześniej sparowanego oraz sama  rozgrywka 🙂 )

PODSUMOWANIE

Testowany Gamepad Volcano Flare jest ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu nasze rozgrywki na smartfonie są wygodniejsze. Jego łatwa obsługa i bezproblemowe połączanie z urządzeniami są dużym plusem. Cena, w której kupimy naszego gamepada to  około 160 zł więc też nie jest zbyt wygórowana 🙂

Źródło: Modecom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *