Czy takie problemy “przystoją” flagowcom?

Jak wiemy praktycznie co rok pojawiają się nowe flagowe modele od firm Samsung, LG, Huawei, Sony. Teoretycznie każdy nowy model jest lepszy od swojego poprzednika. Każdy z producentów stara się nie popełniać tych samych błędów. Niestety nie zawsze się to udaje. Dla przykładu mamy Samsunga Galaxy S6 edge i problem, który pojawił się niespełna po 2 miesiącach użytkowania. Jak wiemy ekrany AMOLED wypalają się. W smartfonach Samsunga z ekranami AMOLED ten problem występował i występuje nadal. Lecz nigdy nie spotkałem się z tym aby pojawił się tak szybko, po tak krótkim czasie użytkowania. Problem przedstawiam poniżej na zdjęciu:

Jak widać są to wypalone ikony z nawigacji. Osoba, u której ten problem się pojawił używa smartfona dość intensywnie głównie rozmowy i e-mail i częściowo do nawigacji. Samej nawigacji używa około 1,5-2h dziennie z przerwami. Głównie komunikacja po naszej stolicy z czasu jakaś dłuższa trasa. Podświetlenie ekranu przeważnie na wysokim poziomie. Nawet używając max podświetlenia problem nie powinien się pojawić. Przecież to jest maksymalna jasność ustalona przez producenta, który “na pewno” przetestował ekran na taką ewentualność. W testach wszędzie jest podkreślana wysoka jasność ekranu Samsunga Galaxy S6 edge . Tylko nikt nie napisał że ta “wysoka jasność” spowoduje wypalenie – ikon, status barów czy innych elementów interfejsu – na ekranie.

Czy tego typu problemy “przystoją” flagowcom?

Pamiętajmy, że flagowce to zawsze sprzęt z najwyższej półki. Ich cena również jest dość wysoka. Czyli płacimy za jakość na wysokim poziomie.  Dlatego tak bardzo dziwi mnie, że po tak krótkim czasie wypaliły się ikony na ekranie. Zauważmy, że w zwykłych “nawigacjach”, których używamy, ekran nie jest najwyższych lotów można rzec, że nawet średnich nie jest a ten problem praktycznie nie występuje, a na pewno nie po tak krótkim czasie użytkowania. Nasuwają się pytania:  Czy to pojedyncze przypadki? Jak będzie wyglądał ekran po 2 latach gwarancyjnych? 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: